дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Fiat > Fiat Panda > Краток опис за моделот
Fiat Panda Fiat Panda
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 9690
веќе од 161 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
4,4
Изглед
4
Перформанси
3
Возна динамика
3,7
Зад управувачот
5
Удобност
2,5
Простор и практичност
3,5
Квалитет и доверливост
3,5
Цена/Опрема
5,5
Трошоци за користење
7,3
Безбедност и сигурност
5,5
 
Спореди со оценки на друг автомобил

Паметен и стилски избор

Шармирачки дизајн и вистински флексибилна и функционална внатрешност, карактеристики со кои новата Panda лесно ќе ги задоволи потребите на модерниот млад човек.


Подопадлива однадвор и однатре, новата Panda се многу повозлива и постабилна од својот претходник. Особено е лесно управувањето низ град, благодарение на лесните команди, како и на DualDrive управувањето и прецизниот менувач. Високата поставеност зад управувачот ветува и одлична прегледност наоколу, а ергономијата е на највисоко ниво. Единствено возењето е малку потврдо, што особено се чувствува на нашите патишта полни со дупки.

 
Во внатрешноста, Panda лесно може да смести четири возрасни патници. Багажникот брои извонредни 225 литри, кои може да се прошират на 260 литри, бидејќи задната клупа може да се лизга напред назад. Кабината изобилува со места за одлагање ситници, вкупно 14 на број, што е особено важно за еден градски автомобил.
 
Моторизацијата ја сочинуваат два бензински и еден дизел мотор. Основниот бензинец е солиден за градски услови, но му недостасува сила при повисоки брзини. Турбо бензинецот TwinAir е многу помоќен, додека дизелот го краси големата еластичност. Интересно, посилниот бензинец е поекономичен, додека дизелот е еден од најмалите потрошувачи во класата.
 
Цената на Panda е повисока од таа на претходникот, но подобрувањата во квалитетот делумно го оправдуваат тоа, а и конкуренцијата не е многу подостапна. Опремата е солидна уште во основниот модел, а и подобро опремените модели не се многу поскапи.
 
Пространа, функционална и вистински лесна за маневрирање низ градските гужви, Panda постигнува многу повеќе отколку што навестуваат нејзините димензии, што ја правата идеална не само за втор, туку и одлична како единствен автомобил во семејството, нешто со кое не може да се пофали ниту еден друг автомобил во класата.
ПРЕДНОСТИ
• Пространа кабина
• Голем багажник
• Одлична ергономија
• Прегледност
• Лесен манреврирање низ град
• Солидни возни својства
НЕДОСТАТОЦИ
• Послаба удобност
• Цена


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Fiat Panda  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Toyota Aygo
 
Toyota Aygo
7990 - 13390
Volkswagen Up!
 
Volkswagen Up!
8723 - 12191
Suzuki Celerio
 
Suzuki Celerio
8360 - 9900
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Мини автомобили
 
Fiat Panda 4x412900 €
Ford Ka10200 €
Mitsubishi Space Star8690 €
Renault Twingo9525 €
Seat Mii10109 €
Škoda Citigo9150 €
Suzuki Celerio8360 €
Toyota Aygo7990 €
Volkswagen Up! 8723 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
МИНИ АВТОМОБИЛИ       НИСКА КЛАСА       ПРЕМИУМ - МАЛИ       НИСКА КЛАСА СЕДАНИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Fiat

www.fiat.com.mk

Импортер за Македонија
Аутомобиле СК

Тел: 02 / 3093 - 100

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 – 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Fiat модели
500 500L
500X CityLook 500X Off Road Look
Doblo Cargo - New Doblo Cargo Classic
Doblo New Ducato Conversion
Ducato Goods Transport Ducato Passenger Transport
Linea Panda
Panda 4x4 Panda VAN
Punto Punto VAN
Scudo Goods Transport TipoSuzuki Swift

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook