дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Opel > Opel Insignia Sports Tourer > Краток опис за моделот
Opel Insignia Sports Tourer Opel Insignia Sports Tourer
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 21159
веќе од 352 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Opel Insignia Sports Tourer  

kolava sasiski e top. i voznite svojstva se ok, cista 10 ka za ova inovativno iskrice od opel.Edno sto treba da se dokaze tuka e preisforsiranite turbo motori koi veke so svojata nabildenost se vistinski zverovi ama ako teraat nad 2oo iljadi km bez osvezuvanje na motorot i turbinata e togas sekoja cest za proizvoditelot. TOP VOZILO
Напишан од azaro  пред  околу 76 месеци
od tewe po selanec nema kolata e mn mn mn mn mn ubaa ja imam astra opc i e car na avtopat 4 zmigavci i gas samo 270km/h svite se cudat nevidena karoserija ima a i motor 2.0 240hp letaaaaa
Напишан од gose tetovo  пред  околу 86 месеци
od tewe po selanec nema kolata e mn mn mn mn mn ubaa ja imam astra opc i e car na avtopat 4 zmigavci i gas samo 270km/h svite se cudat nevidena karoserija ima a i motor 2.0 240hp letaaaaa
Напишан од gose tetovo  пред  околу 86 месеци
e aj najdete mana
Напишан од toni  пред  околу 88 месеци
nesto naj dobro napraveno do sega sledniot moj aftomobil ke bide opel insingnia sportts tourer super e
Напишан од gjorge  пред  околу 96 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Dodge Caliber
 
Dodge Caliber
19980 - 21980
Mazda 6 Adventure 4x4
 
Mazda 6 Adventure 4x4
26980 - 36980
Peugeot 508 SW
 
Peugeot 508 SW
23680 - 40730
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Караван - средна класа
 
Dodge Caliber19980 €
Mazda 6 Adventure 4x4 26980 €
Peugeot 508 SW23680 €
Subaru Levorg29490 €
Volkswagen Passat Variant27996 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
НИСКА КЛАСА       КОМПАКТИ       СРЕДНА КЛАСА       СРЕДНО - ВИСОКА КЛАСА       
 

Одберете друг автомобил
     

Opel

www.opelauto.com.mk

Импортер за Македонија
Олимпија Моторс

Тел: 02 / 2 600 - 303

Адр:

Работно време: 
сабота: 


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Opel модели
Adam Adam Rocks *
Astra Astra GTC
Astra Sedan Astra Sports Tourer
Cascada Combo Tour
Combo Van Corsa
Corsa Van Insignia
Insignia Country Tourer Insignia Sports Tourer
Meriva Mokka X
Movano Van Vivaro
ZafiraSuzuki Swift

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook