дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Citroën > Citroën C3 Picasso > Краток опис за моделот
Citroën C3 Picasso Citroën C3 Picasso
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 16390
веќе од 273 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

Уникатен, удобен и екстремно комфорен

Сите сакаaт простран и функционален автомобил, но срцето секогаш носи кон помалите и поубави возила. Сега, има избор. Сега, има автомобили кои ќе ги задоволи и двете категории – интегрирана убавина, простран и практичност! Таков е C3 Picasso.


Да, просторот во внатрешноста е на највисоко ниво. Простор има и за колената и за главата, било дали се работи за предните или задните седишта. Багажникот има голема зафатнина, а за повеќе простор, задната клупа може да се лизга напред назад. Внатре владее и извонреден мир, и тоа не само поради тивките мотори. Прекрасниот дизајн на предната конзола и грижливо дизајнираните детали, придонесуваат за пријатното чувство на патниците. За повеќе воздух се грижат и големите стаклени површини, а за повеќе светлина и чувство за простор, големите стаклени површини. Перфектно.

Во внатрешноста може да се најдат некои ситни маани. Рачната кочница е поставена премногу ниско, особено доколку се спуштени наслоните за рака, а таблата со инструменти е богата со податоци, што некогаш знае подолго да го тргне погледот од патот. На возачот нема да му се допадне ниту менувачот, кој не е доволно прецизен. 

Сепак, во француски автомобил патниците се оние кои го имаат главниот збор. Удобноста е на највисоко ниво, најдобра во класата. И моторите се извонредно придушени, а седиштата се удобни како домашни фотелји. Вистински Citroen–ови манири во возењето. Да, возните својства не се најдобри во класата, но C3 Picasso се однесува безбедно и предвидливо, што е од голема важност за семејствата.

Прекрасниот моноволумен на Citroen не доаѓа по многу висока цена, барем не ако не почне да се доплаќа за привлечната дополнителна опрема за луксуз и безбедност. Тогаш, C3 Picasso може да стане конкурент и на автомобил од средната класа!

За сите кои сакаат убав автомобил, а притоа не сакаат да загубат на просторот, функционалноста и економичноста, одличен избор е C3 Picasso. Малиот уметник е единствениот кој го спојува неспоивото – одличен семеен автомобил, со прекрасен дизајн. Дефинитивно за сите генерации!

 

ПРЕДНОСТИ
• Интересен “Picasso” дизајн и надвор и внатре
• Функционална и пространа внатрешност
• Голем багажник
• Врвна удобност дури и на нашите патишта
• Одлични материјали и завршна обработка
• Тивок и економичен 1,4 бензинец
• Богата опрема
• Цена (на послабо опремените модели)
НЕДОСТАТОЦИ
• Просечни возни својства
• Непрецизен менувач
• Рачната кочница е многу тешко достапна
• Инструмент табла со премногу информации


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Citroën C3 Picasso  

prekrasno udobno vozilo
Напишан од Robertino  пред  околу 76 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Ford B-MAX
 
Ford B-MAX
1500 - 18400
Nissan Note
 
Nissan Note
13700 - 20000
Opel Meriva
 
Opel Meriva
13964 - 21501
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Mоноволумени - мали
 
Fiat 500L14500 €
Ford B-MAX1500 €
Honda Jazz15990 €
Hyundai ix2013616 €
KIA Venga14350 €
Nissan Note13700 €
Opel Meriva13964 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
МОНОВОЛУМЕНИ - МАЛИ       МОНОВОЛУМЕНИ - КОМПАКТИ       МОНОВОЛУМЕНИ - ГОЛЕМИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Citroën

www.citroen.com.mk

Импортер за Македонија
Автонова

Тел: 02 / 3093 - 001

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 – 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Citroën модели
Berlingo Furgon Berlingo Multispace
C - Elysee C1
C3 C3 Picasso
C4 - Cactus C4 - нова гама
C4 Grand Picasso C4 Picasso - 2014
C5 DS3
DS4 DS5
Jumper Jumper Combi
Jumpy Jumpy Multispace
Nemo Nemo MultispaceSuzuki Swift

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook