дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
 
 

Нови автомобили
 
 
Пребарај повеќе нови автомобили
Најпопуларни автомобили
Половни
Напредно пребарување
Објави оглас за половен автомобил
 

 
Tест Не оставајте ништо на случајноста. Прочитајте пред да одлучите што да купите...  
Toyota RAV 4 - Hybrid Тест: Toyota RAV4 Hybrid - повеќе од успешен фејслифт

Toyota RAV 4 - Hybrid

Тест: Toyota RAV4 Hybrid - повеќе од успешен фејслифт

 
Citroën C3 ТЕСТ - Новиот Citroen C3

Citroën C3

ТЕСТ - Новиот Citroen C3

 
Toyota Corolla Тест: Toyota Corolla 2016 D4-D – половина век успешна приказна

Toyota Corolla

Тест: Toyota Corolla 2016 D4-D – половина век успешна приказна

 
Suzuki Baleno Тест: Suzuki Baleno SHVS е најпогоден хибрид за македонскиот купувач

Suzuki Baleno

Тест: Suzuki Baleno SHVS е најпогоден хибрид за македонскиот купувач

 
Претходни Тестови на Koli.com.mk
Volvo S90
Lexus RX - 2016
Toyota Avensis
BMW Серија 7
Fiat Tipo
Audi A4
Peugeot 208
Volvo XC90
Fiat 500X CityLook
Suzuki Vitara
Toyota Auris Hybrid
Opel Insignia
 
Види ги сите тестови на Koli.com.mk
 
 
Кратки тестови
   
Одберете приказ по класа или марка на автомобил.
Suzuki Baleno
 

Градски шармер со гени на модел од повисоката класа

Јапонскиот Suzuki дефинитивно стана специјалист за правење на мали, допадливи и функционални градски автомобили. По компактните SUV модели Vitara и SX4 S-Cross, сега тие имаат два натпреварувачи и во Повеќe >

 
Fiat Tipo
 

Перфектен избор за македонскиот купувач

Повеќето од новите автомобили се специјално развиени за одредени пазари и типови на патишта и тоа најчесто за западните земји. Tipo, иако е развиен за цела Европа, се покажа како одлично решение за Повеќe >

 
Opel Astra
 

Трн во окото на конкурентите

Opel Astra уште од лансирањето на првиот модел е во сенка на попопуларниот VW Golf. Сепак, со новиот модел, како никогаш досега, ова треба значително да се измени. Новата Astra донесува значително м Повеќe >

 
Citroën C3
 

Модерен израз, но и традиционални француски comfort-first вредности

Со храбар надворешен дизајн и минималистички пристап во ентериерот, дополнет со шик детали и интересен избор на материјали, C3 е вистинско озвежување во класата која е обожувана во Македонија - доволн Повеќe >

 
 
 
Видеа  

Страшен инцидент на NASCAR трката со дури 18 автомобили (видео)

Американските NASCAR трки можеби не се интересни за нас од Европа, но секако овозможуваат добра забава,, а неетко обилуваат и со карамболи, како што е овој во продолжение
 
 
 
Вистинска симфонија: Слушнете како звучи Abt Audi R8
Abt Sportsline е познат по успешните тјунинг верзии на авт

Јапонско-италијански Франкенштајн: Toyota GT4586 во акција (видео)
Кога во јапонско спортско купе, како што е Toyota GT86, ќе

Mercedes-AMG E63 S 4MATIC со 300 километри на час (видео)
Со преку 600 коњски сили под хаубата, Mercedes-AMG E63 S е

Погледнете како изгледа хакнување на автомобил
Кинезите можат да отклучат и запалат автомобил со уред кој

 

 
 
 
Направете споредба на...
На моделски изведби Оценки Предности и недостатоци
           
 
 
Suzuki Swift


Фотогалерии  
Seat Ateca
Seat Ateca
 
Peugeot 3008 Ford Kuga MCA
Peugeot 3008 Ford Kuga MCA
Архива на фотогалерии
Formula 1 вести
 
F1: Роси и Огиер ќе тестираат во полза на Mercedes

Повеќе >
Mercedes-Benz   F1: Роси и Огиер ќе тестираат во полза на Mercedes
 
F1: Маса се врати од пензија
Paddy Lowe, шефот на Мерцедес во Ферари
Погледнети ги новите гуми во F1
Фелипе Маса ќе се повлече од формула 1
Возачот на Шампионатот оптимист во врска со италијанскиот тим
Formula Е болидите ќе се тркаат по улиците на Њујорк
Формула Е болидите добиваат футуристички преден спојлер за третата сезона
Себастијан Фетел инсистира Ferrari да го задржи Кими Раиконен во тимот за 2017 година
Видео: Погледнете како се тестираат сопирачките на Формула 1 болид
Архива на F1 вести