Форум koli.com.mk  

Оди назад   Форум koli.com.mk > Автомаркет Македонија > Половни автомобили

Половни автомобили Дискутирајте за состојбата на македонскиот автомаркет на половни автомобили

Реплика
 
Алатки за тема Прикажи модови
Старо 09-09-2010, 16:18   #1
joe
Возач почетник
 
Зачленет: Sep 2010
Возраст: 31
Мислења: 17
joe е сеуште без репутација
Зададено Одземени возила на лизинг

Znae li nekoj kade da se najdat odzemeni vozila na lizing osven Hipo Alpe i Nlb sto se vo MK i kako realno da se dojde do niv posto na web nesto ne mozam da se snajdam okolu ponudata na ovie vozila

Последен пат изменето од Љупчо : 10-17-2010 во 11:14
joe е офлајн   Одговор со цитат
Sponsored Links
Старо 09-09-2010, 16:30   #2
Bugar
Професионалец
 
Зачленет: Jan 2010
Локација: София
Возраст: 36
Мислења: 517
Bugar е сеуште без репутација
Зададено

Ako imas covek vo ovie kukji problemot e resen. No smetaj deka najcesto vozilata na lizing imaat i po mnoooogu pominati kilometri.
Bugar е офлајн   Одговор со цитат
Старо 09-09-2010, 16:43   #3
joe
Возач почетник
 
Зачленет: Sep 2010
Возраст: 31
Мислења: 17
joe е сеуште без репутација
Зададено

Nemam toa e problemot, ako imav nemase tema da postiram
joe е офлајн   Одговор со цитат
Старо 09-09-2010, 19:06   #4
Deni
Banned
 
Зачленет: Jun 2010
Мислења: 903
Deni е сеуште без репутација
Зададено

Aj nekoj neka kaze, toa e mnogu korisna informacija.
Deni е офлајн   Одговор со цитат
Старо 09-09-2010, 19:20   #5
mmm121
Професионален возач
 
Аватарот на mmm121
 
Зачленет: Apr 2010
Возраст: 34
Мислења: 253
mmm121 има доста солидна репутацијаmmm121 има доста солидна репутацијаmmm121 има доста солидна репутацијаmmm121 има доста солидна репутацијаmmm121 има доста солидна репутацијаmmm121 има доста солидна репутацијаmmm121 има доста солидна репутацијаmmm121 има доста солидна репутација
Зададено

... najcesto se zimaat mnogu eftino tie avtomobili pa zatoa nikoj ne kazuva tuku gi redat rabote za prijateli. pred nekoj den ford focus 2007ma zemale za 6000 evra a toa e pola od novo sto mislam deka e dobra cena.
mmm121 е офлајн   Одговор со цитат
Старо 09-09-2010, 19:30   #6
joe
Возач почетник
 
Зачленет: Sep 2010
Возраст: 31
Мислења: 17
joe е сеуште без репутација
Зададено

Ako se bavi nekoj so ovoj biznis i ako ima nema namera da prodava kola odzemena na lizing po cena na novo neka pise da mu dadam mail da se dogovorime posto za kupuvanje sum na nekoe takvo kolice so ovaa varijanta
joe е офлајн   Одговор со цитат
Старо 09-09-2010, 20:14   #7
Deni
Banned
 
Зачленет: Jun 2010
Мислења: 903
Deni е сеуште без репутација
Зададено

6500 mislam bese fokusot
Deni е офлајн   Одговор со цитат
Старо 09-09-2010, 21:22   #8
Sase_91
F1 возач
 
Зачленет: Jan 2010
Мислења: 1,074
Sase_91 има доста солидна репутацијаSase_91 има доста солидна репутацијаSase_91 има доста солидна репутацијаSase_91 има доста солидна репутацијаSase_91 има доста солидна репутацијаSase_91 има доста солидна репутацијаSase_91 има доста солидна репутацијаSase_91 има доста солидна репутацијаSase_91 има доста солидна репутација
Зададено

Јас знам за еден плац. Се наоѓа одма до лимарскиот сервис на форд МиДа. Кај хисар туризам се влегува во ширинката и има еден земјен пат, се оди по земјениот пат до крај и таму е плацот. Има околу 40-50коли сигурно. Има од НЛБ... нез точно кој. Има и чувар што можеш да го прашаш за која кола се интересираш и он ти кажува од која куќа и број за да се јавиш. Некој од колите пак имаат истакнато и цени, километража, производство...
Sase_91 е офлајн   Одговор со цитат
Старо 09-10-2010, 01:17   #9
joe
Возач почетник
 
Зачленет: Sep 2010
Возраст: 31
Мислења: 17
joe е сеуште без репутација
Зададено

Posto ne sum od skopje i ne znam kaj se naoga toa, ama sum bil vo salonot na MiDa taka da tuka li vo toj krug nekade e ili da baram na drugo mesto. by the way ima li nekoj iskustvo od cenkanje so polovni avtomobili od ovie odzemenite
joe е офлајн   Одговор со цитат
Старо 09-10-2010, 02:29   #10
Sase_91
F1 возач
 
Зачленет: Jan 2010
Мислења: 1,074
Sase_91 има доста солидна репутацијаSase_91 има доста солидна репутацијаSase_91 има доста солидна репутацијаSase_91 има доста солидна репутацијаSase_91 има доста солидна репутацијаSase_91 има доста солидна репутацијаSase_91 има доста солидна репутацијаSase_91 има доста солидна репутацијаSase_91 има доста солидна репутација
Зададено

Не е во кругот на мида. На качанички пат е, ќе ги видиш објектите на хисар огромни се, ќе се снајдеш по тие.
Sase_91 е офлајн   Одговор со цитат
Реплика

Алатки за тема
Прикажи модови

Правила на пишување
Тине можеш да поставуваш нови теми
Тине можешда реплицираш
Ти неможеш да оставаш додатоци
Ти не можешда ги едитираш своите мислења

BB code is вклучен/и
Смешковците се вклучен/и
[IMG] кодот е вклучен/и
HTML кодот е Исклучен

Скокни до форум

Слични теми
Тема Темата ја започнал Форум Одговори Последно мислење
Субвенционирање на половни возила leone Половни автомобили 0 06-13-2012 13:58
Увезени vs Неувезени возила alfa_romeo Споредби 5 03-14-2012 01:12
Лизинг компании bagibmwm3 Разно 2 12-12-2011 13:22
Проценка на стари возила? SmileySticker Половни автомобили 6 02-28-2011 08:46
Дали продажба на неотплатено возило купено на лизинг е легално? Branchez Половни автомобили 20 01-20-2011 03:23


Часовите се според зоната GMT +2. Времето сега е 21:03.


Овозможено од vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.