Форум koli.com.mk  

Оди назад   Форум koli.com.mk > Сервис > Стајлинг, тјунинг, аларми, озвучување, навигации

Стајлинг, тјунинг, аларми, озвучување, навигации Проблеми, совети и препораки

Реплика
 
Алатки за тема Прикажи модови
Старо 08-04-2010, 20:48   #1
osmica8
Професионален возач
 
Аватарот на osmica8
 
Зачленет: Jan 2010
Локација: Bitola, Skopje
Возраст: 29
Мислења: 230
osmica8 е на позитивна репутација
Зададено H2O гориво
Ова го имам најдено одамна на интернет, целосен план како да си го направиш кола хибрид на хидроген и бензин. Од гледање клипчиња и читање сајтови се наоѓа дека колата има од прилика 50% помала потрошувачка и зголемена сила на моторот. Дали некој има слушнато за вакво нешто, дали се обидел да направи итн итн........... Мислам дека има добра шанса ова и реално е.
__________________
osmica8 е офлајн   Одговор со цитат
Sponsored Links
Старо 08-06-2010, 06:54   #2
marsher
Професионален возач
 
Аватарот на marsher
 
Зачленет: May 2010
Локација: земјата на форуми за планинарски споротови
Мислења: 494
marsher има доста солидна репутацијаmarsher има доста солидна репутацијаmarsher има доста солидна репутацијаmarsher има доста солидна репутацијаmarsher има доста солидна репутацијаmarsher има доста солидна репутацијаmarsher има доста солидна репутацијаmarsher има доста солидна репутацијаmarsher има доста солидна репутацијаmarsher има доста солидна репутација
Зададено

izgleda nikoj ne saka voda.
__________________
Благодариме.

Втора јавна опомена - од тие што бришат.
marsher е офлајн   Одговор со цитат
Старо 08-06-2010, 16:37   #3
macci
Професионален возач
 
Аватарот на macci
 
Зачленет: Jan 2010
Локација: skopje
Мислења: 303
macci е сеуште без репутација
Зададено

со вода само рѓа може да фати моторот
macci е офлајн   Одговор со цитат
Старо 10-12-2010, 11:52   #4
macci
Професионален возач
 
Аватарот на macci
 
Зачленет: Jan 2010
Локација: skopje
Мислења: 303
macci е сеуште без репутација
Зададено

колку пари треба да се направи ова?
macci е офлајн   Одговор со цитат
Старо 10-12-2010, 14:37   #5
vili
Тест Возач
 
Зачленет: Jan 2010
Возраст: 44
Мислења: 92
vili е сеуште без репутација
Зададено

Ne se koristi vodata kako pogonsko gorivo, ne e mozno posto nema energetska vrednost a i ne e kompresibilna. Se vozi na vodorod koj se dobiva od vodata.
Znam za eden decko sto veke vozi na ovoj sistem i od negovo kazuvanje kola od 150 ks mu trosi 6l grad od prethodni 11l
vili е офлајн   Одговор со цитат
Старо 10-12-2010, 15:20   #6
marsher
Професионален возач
 
Аватарот на marsher
 
Зачленет: May 2010
Локација: земјата на форуми за планинарски споротови
Мислења: 494
marsher има доста солидна репутацијаmarsher има доста солидна репутацијаmarsher има доста солидна репутацијаmarsher има доста солидна репутацијаmarsher има доста солидна репутацијаmarsher има доста солидна репутацијаmarsher има доста солидна репутацијаmarsher има доста солидна репутацијаmarsher има доста солидна репутацијаmarsher има доста солидна репутација
Зададено

Daj kazi go deckoto da napravime i nie.
__________________
Благодариме.

Втора јавна опомена - од тие што бришат.
marsher е офлајн   Одговор со цитат
Старо 10-12-2010, 15:23   #7
plake
Guest
 
Мислења: n/a
Зададено

Хемиска формула, шема некоја,... нешто?
  Одговор со цитат
Старо 10-12-2010, 23:02   #8
vili
Тест Возач
 
Зачленет: Jan 2010
Возраст: 44
Мислења: 92
vili е сеуште без репутација
Зададено

Namerno ne napisav pokonkretno posto neznam dali saka da se znae, moze ke pravi trki ili sl.
Inace montirano e na japonec i kolata vredi okolu 10.000 eur sto znaci ne e zaebancija (sega za sega)

Eve dosta dobro objasnuvanje ovde

http://www.hydrogen-boost.com/
vili е офлајн   Одговор со цитат
Старо 10-13-2010, 00:40   #9
macci
Професионален возач
 
Аватарот на macci
 
Зачленет: Jan 2010
Локација: skopje
Мислења: 303
macci е сеуште без репутација
Зададено

чекај ....дечкото живее во скопје? ја вози?
macci е офлајн   Одговор со цитат
Старо 10-13-2010, 01:05   #10
osmica8
Професионален возач
 
Аватарот на osmica8
 
Зачленет: Jan 2010
Локација: Bitola, Skopje
Возраст: 29
Мислења: 230
osmica8 е на позитивна репутација
Зададено

Вака сега, не е некоја најголема тајна, само што го нема кај нас уште. Се набавуваат од уса цд-а 10 се мислам, и во нив е убаво објаснато што е и како е. Мој многу близок човек почна со тестирање на ова, и имаше напредна фаза. Меѓутоа човекот е елктро инжинер ама не е машинец, така да не знае како треба да се намести мешавината за најидеална комбинација. А иначе колку треба да се вложи, зависи колку ќе треба да се набават деловите и монтажа. Според негова проценка би коштало 1000€ монтирање со а - тест.
__________________
osmica8 е офлајн   Одговор со цитат
Реплика

Алатки за тема
Прикажи модови

Правила на пишување
Тине можеш да поставуваш нови теми
Тине можешда реплицираш
Ти неможеш да оставаш додатоци
Ти не можешда ги едитираш своите мислења

BB code is вклучен/и
Смешковците се вклучен/и
[IMG] кодот е вклучен/и
HTML кодот е Исклучен

Скокни до форум

Слични теми
Тема Темата ја започнал Форум Одговори Последно мислење
ЕКТО - Ново Гориво на Лукоил Cobe №❶ Разно 93 09-10-2013 21:42
Споредба на потрошувачката на гориво Nevian Споредби 325 02-19-2013 13:41
Возачки навики и потрошувачка на гориво alfa_romeo Разно 22 03-04-2012 02:03
Проблем со консумација на гориво кај Поло Jas_sum Мотор 5 11-08-2011 07:56
Vectra 2.0dti '00 потрошувачка на гориво vice Официјални сервиси и совети 8 08-12-2010 17:17


Часовите се според зоната GMT +2. Времето сега е 19:12.


Овозможено од vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.