Форум koli.com.mk  

Оди назад   Форум koli.com.mk > Автомаркет Македонија > Огласи: Купувам / Продавам

Огласи: Купувам / Продавам Место за вашите огласи

Реплика
 
Алатки за тема Прикажи модови
Старо 02-26-2012, 17:04   #1
Dean
Професионален возач
 
Аватарот на Dean
 
Зачленет: May 2010
Локација: Ohrid
Возраст: 31
Мислења: 134
Dean е на позитивна репутација
Зададено Продавам Форд Пума

Продавам Форд Пума, 1998 година со 185 000 километри, колата ја купив пред една година со 177 000 километри, досега нема апсолутно никакви проблеми. Моторот е 1700 кубни сантиметри VCT, има 125 коњски сили. на колата е сменето ребраст, нови нгк иридиум свеќички, масло и филтер, третирана е со кератек и инџекшн клинер, последно се ставени 2 нови гуми напред hankook ventus v12 evo, подвозјето е проверено и се дотраено е заменето. од опрема колата има:

*клима
*централна брава со далечинско
*2 воздушни перници
*контрола на пролизгување
*абс
*фабричко радио со цд со 4 звучници
*серво волан
*електрика на прозори и ретровизори
*електронско висинско подесување на возачко седиште

за таа година колата е со највисоко ниво на опрема, само фали кожа. Колата ја имам скоро година, регистрацијата истекува на 29-ти април. Ја продавам од причина што ми требаат пари и не сум во можност да имам второ возило. Единствена мана на колата е што е почнато да јавува корозија на задните полумесеци, затоа цената е пониска, ја давам за 2650 евра. Еве некоја сликаЗа контакт можете на форумов по приватна порака, на mail: deankotevski@ymail.com или на тел 075 342 191, одговарам и на смс, се што ве инетересира за колата повелете прашајте
Dean е офлајн   Одговор со цитат
Sponsored Links
Реплика

Алатки за тема
Прикажи модови

Правила на пишување
Тине можеш да поставуваш нови теми
Тине можешда реплицираш
Ти неможеш да оставаш додатоци
Ти не можешда ги едитираш своите мислења

BB code is вклучен/и
Смешковците се вклучен/и
[IMG] кодот е вклучен/и
HTML кодот е Исклучен

Скокни до форум

Слични теми
Тема Темата ја започнал Форум Одговори Последно мислење
Спојлер за Форд Фокус DacSk Официјални сервиси и совети 0 08-11-2011 15:51
Сијаличка за аир бег - Форд Фиеста 1.8д 94г. Dzish Официјални сервиси и совети 24 04-06-2011 23:22
Новиот Форд Ка персонализација nokian73me Нови автомобили 7 11-24-2010 20:19
Форд Nevian Авто енциклопедија и Галерија 5 11-22-2010 09:34


Часовите се според зоната GMT +2. Времето сега е 08:38.


Овозможено од vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.