PDA

View Full Version : Каде можам да купам?


M.Meskov
09-13-2010, 11:56
Kade mozam da najdam vo Skopje zmigavci i lajsni polovni, kakvi sto nedostigaat na slikite za golf 3 so 3 vrati:

http://img690.imageshack.us/img690/5527/golf004.jpg (http://img690.imageshack.us/i/golf004.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img266.imageshack.us/img266/510/golf002.jpg (http://img266.imageshack.us/i/golf002.jpg/)


http://img196.imageshack.us/img196/8338/golf001k.jpg (http://img196.imageshack.us/i/golf001k.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Illusion
09-13-2010, 12:05
На отпад се ќе најдеш што ти треба, бар голфови врие.

M.Meskov
09-13-2010, 12:12
A kade ima odpad?

the stig
09-13-2010, 12:15
A kade ima odpad?

struga imas na kilo delovi za 3ka golf se sto ti treba vo velesta

Illusion
09-13-2010, 12:26
Еден куп отпади имаш Гостивар-Тетово по пат, е сеа ако ти е далеку пошто незнам од кај си, прашај некој што знае околу твојот град кај имаш. За Велешта точно, имаш на кило делови ама можеш и пешки да се вратиш :pos:

M.Meskov
09-13-2010, 12:35
Jas sum od Kavadarci , ama momentalno sum vo Skopje pa zatoa prasav kaj tocno ima otpadi vo Sk. Inaku fala za informacijata ke proveram

the stig
09-13-2010, 12:40
Еден куп отпади имаш Гостивар-Тетово по пат, е сеа ако ти е далеку пошто незнам од кај си, прашај некој што знае околу твојот град кај имаш. За Велешта точно, имаш на кило делови ама можеш и пешки да се вратиш :pos:

batka ne zboraj na pamet jas sum bil velesta mnogu pati sum nemal nikakov problem ne go lazi covekot ako samo si slusnal za mestoto

Illusion
09-13-2010, 18:08
Се заебавам бе море, да имаше навика да користиш интерпункција и смајли ќе праеше разлика меѓу заебанција и озбилно. За информација сум бил многу повеќе од тебе, не само по делови.

the stig
09-13-2010, 19:22
Се заебавам бе море, да имаше навика да користиш интерпункција и смајли ќе праеше разлика меѓу заебанција и озбилно. За информација сум бил многу повеќе од тебе, не само по делови.

Od kaj pa ti znaes kolku pati sum bil jas tamu moze tamu ziveam :glup:

Bongo
09-13-2010, 21:48
Dali nekoj znae kade da najdam ladilnik za voda za Fiat Punto s 55 1.1

Sase_91
09-16-2010, 01:50
Пробај по одпадите како што му е препорачано и на Мешков. Верувам ќе најдеш доста чести се пунтата по македонија. Од тоа што имам видено најголеми се отпадите на патот тетово гостивар така да таму нема шанси да нема тоа што ти треба,

rborce
10-18-2010, 20:06
batka ne zboraj na pamet jas sum bil velesta mnogu pati sum nemal nikakov problem ne go lazi covekot ako samo si slusnal za mestoto

Jas sum od Struga i od Velesta sigurno nema peski da se vratish,a za lajsnite nema sansi da gi najdesh po sto nikoj ne gi dava oddelno od vratata.
Pozdrav i srekno vo potragata

bekuta
10-19-2010, 01:17
kade moze da se najde dolniot kapak (plasticen) za Golf 4
p.s.tetovo otpadite nemaat (uste ne gi rasturile cetvorkite-seuste se vozat:haha::haha:)

Aleks88
10-19-2010, 03:30
Eve eden oglas ako mislese na ovoj del..

http://www.pazar3.mk/Listing/Detail/Index/43105?searchID=1570&Idx=38

Pozzz

nikola_bb
10-24-2010, 20:01
Kupuvam 1 ballast za xenon 35w

Banzai
10-27-2010, 14:21
Каде може да се најде десна квака за совозачка врата за Рено Клио II (од 98ма навака). Ми треба внатрешната квака.

Знам дека има отпади кај Тетово и Гостивар, ама да не лутам, да не знаете каде има делови за Рено, или можеби и некој во Скопје има.

Фала

reno19
11-10-2010, 08:58
имаш во ранидашани авто плац кој работи САМО СО РЕНО. појди таму и ке најдеш се што ти треба за рено. плацот се наога:

кога тргаш по угорницата накај радишани, првата бензинска што ти доага од десно мислам дека беше на ОКТА, ке завртиш во улицата спроти нејзе, значи на лево. возиш право и трета или четврта уличка десно нагоре. двајца брака се, и било кој да сретнеш таму на таа улица пред да свртиш на десно, да прашаш кај се сите ке ти кажат, зашто одамна се тука и одамна работат. се има и со цените се так-така... не се нај евтини ама не се ни нај скапи, мегутоа се имаат за рено... имаат и сопствен увоз на некои нови делови, на пример лагери, јабучици, предници, амортизери и слично...

п.с. на шала ги викаме мирко и славко... а имињата мислам дека им беа сенко и нерко не е битно, само прашај во улицата спроти бензинската и сите ги знаат... прашај и на бензинската ако сакаш...

Sajko
11-10-2010, 17:00
Каде може да се најде десна квака за совозачка врата за Рено Клио II (од 98ма навака). Ми треба внатрешната квака.

Знам дека има отпади кај Тетово и Гостивар, ама да не лутам, да не знаете каде има делови за Рено, или можеби и некој во Скопје има.

Фала

Најверојатно си нашол ама за друг пат ке послужи, секакви делови за рено клио има на излез од Скопје према Косово (Стенковец) од лева страна.
BTW каде може да се најде нешто вакво http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=bsd2ciavgs24 само да биде стандардно без никакви тјунирања и глупости!

Banzai
11-10-2010, 17:10
Квака е набавена, ама ќе притреба за нешто друго. Фала ви!

n1kola
11-10-2010, 17:20
Најверојатно си нашол ама за друг пат ке послужи, секакви делови за рено клио има на излез од Скопје према Косово (Стенковец) од лева страна.
BTW каде може да се најде нешто вакво http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=bsd2ciavgs24 само да биде стандардно без никакви тјунирања и глупости!

http://www.pazar3.mk/ViewItem.aspx?itemId=833879
еве едно битолско такво ама е малце тунирано... и да ти кажам право то црното стандардот појке ме бендисва од напред гледано

Aleksandar II
11-10-2010, 20:23
mi treba zadno desno mackino oko za alfa 156 , kapak za 15 bandaz alfa romeo so 16 dupki i preden bedz !

Dzish
11-10-2010, 22:49
Mи требаат централните капачиња со логото на мерцедес за алуминиумски бандажи како на сликата

http://www.sl113.org/forums/uploaded/zanone/20071013141812_wheels.jpg

каде можам да ги најдам?

nenadbt
11-19-2010, 17:57
ми треба ладнјак за пезо 106 дизел 98година( мози и од саксо дизел)
позелно половен-поевтин

TSI
11-19-2010, 21:18
Kade vo Skopje moze da se kupi antena. Standardna kaj poveketo avtomobili e ista na navrtuvanje. Originalot mi ja ukradoa.:fight1:

Deni
11-19-2010, 21:28
Kade vo Skopje moze da se kupi antena. Standardna kaj poveketo avtomobili e ista na navrtuvanje. Originalot mi ja ukradoa.:fight1:

И мене ми ја украдоа. Исто ме интересира. VW.

vili
11-19-2010, 21:55
Da se priklucam vo drustvoto, i mene mi ja ukradoa. Moze popust ke ni dadat.

vladimir j
11-20-2010, 13:04
kolku kosta dihtung za glava astra f 1.7 td 1996 g i kade da se najde pozdrav help

TSI
11-20-2010, 23:05
Denes kupiv zamenska 150 den. Ne e losa a i nema da mi bide tolku krivo pak koga ke ja dignat. Vo skopje posle Bit Pazar prema Cair od desno (neznam kako se vikase prodavnicata) ina se i sesto po dobri ceni.

trninka
11-24-2010, 23:46
Kade mozham da kupam kapache za rezervoar za Fiat Seicento (osven po porachka od salonot na Fiat) ?

Fala

trajanco
11-28-2010, 00:06
Dali znae nekoj da ne prodava original VW Single CD Player 1 JO 035 119A BETA za golf 4 ??????

bozhinovski
12-06-2010, 01:22
Каде може да се најдат седишта за Honda Civic (седан) 96' и надворешна квака од страна на возач

inmate1807
01-02-2011, 02:14
ааааааје сега ке видиме пак што кее се нуди од Европските земји нешо постаро. од 01.01 мислам важи ова?

Branchez
01-02-2011, 10:07
ааааааје сега ке видиме пак што кее се нуди од Европските земји нешо постаро. од 01.01 мислам важи ова?

Од 01.01 паѓа царината на сите индустриски стоки увезени од европска унија, веројатно на ова мислиш. Царината за возилата беше само 1%, така да не очекувам :nene: да има многу поефтинување на овие возила.

bojan4golf
01-03-2011, 14:23
Може ли да најдам кај нас нешто слично на ова
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/VOLKSWAGEN-VW-Interior-Grille-Molding-trim-ALL-MODELS-/260687862637?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Make:Volkswagen|Model:Golf|Year:1999&hash=item3cb2351b6d#ht_8557wt_902

Classic
01-04-2011, 17:12
Kolku pari i kade moze da se kupi zaden lev shtop za reno kangoo 2001 godina

Kazaam
01-17-2011, 14:47
Ме интересира кај може да се најдат половни делови за Лада 110

StefanDingo
01-22-2011, 16:11
Mi treba preden branik za Suzuki Swift od 96ta,dali nekoj znae kaj mozam da najdam i kolku se dvizi cenata od prilika?
blagodaram

osmica8
01-22-2011, 17:20
Mi treba preden branik za Suzuki Swift od 96ta,dali nekoj znae kaj mozam da najdam i kolku se dvizi cenata od prilika?
blagodaram

Дали ти е браникот од 2 дела и од каде си? Имаш во скопје мислам накај радишани, а ако си од кај битола ќе ти дадам број од еден дечко.. А за цена незнам како се движат....

bobispace
01-28-2011, 19:30
Каде можам да набавам канален (линиски) каиш од марката АЕ (Федерал могул) во велес прашав по продавниците има само Даико и Фленор и гоодјеар, Со колега од форумот разговарвме на пп и ми го препорача бидејки горниот слој му бил од платно и помалку се растегнувал ако знае некој нека пише може и на ПП help

tazen
01-28-2011, 22:38
za sto kola ti e kaisot?:horse:

bobispace
01-30-2011, 13:17
za sto kola ti e kaisot?:horse:

Fiat Doblo 1.9d 2001 god bez klima

iFco
02-02-2011, 23:16
Каде можам да најдам бркови за ZASTAVA 750 од 1965 година
http://i412.photobucket.com/albums/pp208/iFco/750suicidelq4.jpg

поточно тоа што е заокружено со црвено тие ми требаат комплет сосе знакот

блаогдарам однапред

agazvonko
02-14-2011, 15:12
Mi treba glava i ventili za seat cordoba 1.4 bezin 16 V 2008 god

M.Meskov
02-15-2011, 12:53
Ima li vo skopje predstavnistvo za nekoja Vrsta lageri osven za Skf, i ako ima kade se naoga. Pozzz

Ljubomir
02-15-2011, 23:11
Ima za FAG , karshi OLIMPIKO, se gleda od glavna ulica. Kakov lager ti treba?

M.Meskov
02-16-2011, 19:17
Mi trebaat mali lagercinja i malku tesko se naogaat. Neznam sto brojka se ama dimenziite mu se 15/9/5mm, 11/5/4mm i 8/5/2.5mm.

rborce
02-21-2011, 19:22
Здаво.Дечки ми треба половна турбина за форд мондео 1.8тд 0д 95 год.Кај мозам да најдам и дали знаете од прилика колку пари би мозел да ја најдам? Или ако има некој нека и понуди.

Dzish
02-21-2011, 19:45
Здаво.Дечки ми треба половна турбина за форд мондео 1.8тд 0д 95 год.Кај мозам да најдам и дали знаете од прилика колку пари би мозел да ја најдам? Или ако има некој нека и понуди.Скопје, во Радишани, или Тетово по авто отпади...

Човекот во Радишани има и сервис, така да можи и да ти ја монтира турбината.

rborce
02-21-2011, 20:29
Скопје, во Радишани, или Тетово по авто отпади...

Човекот во Радишани има и сервис, така да можи и да ти ја монтира турбината.
А дали можиш да ми најдеш број од тој од Радисани?

pero26
03-02-2011, 14:24
zdravo me interesira kade mozam da najdam onie gumeni lajsni sto doagjaat na vratite za yugo 1.1i 2000 god

bozhinovski
03-02-2011, 15:41
zdravo me interesira kade mozam da najdam onie gumeni lajsni sto doagjaat na vratite za yugo 1.1i 2000 god

Незнам сеа дали има приватни ауто пазари. Ако нема ондак бар кај мене у К.Вода има у секој втор дуќан делови за Југо. Поспецифични делови има после бивша фабрика на Црвена Ѕвезда (Мирка Гинова) од десна страна. Би требало таму да најдеш.

Tommy
03-26-2011, 08:22
Каде може да најдам 17" бандажи, со 4-ри штрафа ... по можност, ако може да си види на веб страна .... разгледав по веб пазариве, ама не најдов тоа што сакам ...

Фала однапред

Nevian
03-26-2011, 10:12
http://www.reklama5.mk/dataImages/advertisments/big/d617ac53ee7645afbe63c985af41c129.jpg
Овие се тука. (http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=wF+2QcGYfCM=&type=&new=&file=uxYFy7VMG7ObgS155d6dig==&q=mBoFQF96u/SWJBfqR8dpCGIObBXSQBULw0xdsOz3GUaLiRPFOd3H9Mi/ugdrtaWVMxgwQFag9ng=)

http://www.reklama5.mk/dataImages/advertisments/big/3d249eb5dc8d4600ba514381a16d67fc.jpg
Овие се тука. (http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=oSbCnuVzCIs=&type=&new=&file=uxYFy7VMG7ObgS155d6dig==&q=mBoFQF96u/SWJBfqR8dpCGIObBXSQBULw0xdsOz3GUaLiRPFOd3H9Mi/ugdrtaWVMxgwQFag9ng=&page=2)

http://www.reklama5.mk/dataImages/advertisments/big/3f0698521a18497a892f984ddb69f1a8.jpg
Овие се тука (http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=21PCChntmGI=&type=&new=&file=uxYFy7VMG7ObgS155d6dig==&q=mBoFQF96u/SWJBfqR8dpCGIObBXSQBULw0xdsOz3GUaLiRPFOd3H9Mi/ugdrtaWVMxgwQFag9ng=&page=5)

http://static0.airlija.com//images/images_large/bandaz.jpg

Овие се тука (http://www.airlija.com/products/bandazi-17/pid/733757)

Стојко
04-02-2011, 13:01
Каде можам да најдам акумулатори bosch во Скопје?

williams16s
04-16-2011, 21:42
struga imas na kilo delovi za 3ka golf se sto ti treba vo velesta

kaj da baram potenciometar na lufmaser za reno 18 16v 1.8 1990g

williams16s
04-17-2011, 12:35
kaj da baram potenciometar na lufmaser za reno 19 16v 1.8 1990g
za renault 19 greska bese 18 :)

comang
04-26-2011, 16:15
Da se priklucam vo drustvoto, i mene mi ja ukradoa. Moze popust ke ni dadat.

Vero - taftalidze

PixY
05-03-2011, 19:53
http://www.pazar3.mk/Listing/Detail/Index/248320?searchID=1198983&Idx=14#3
Mi treba eden vakov bandaz .. mene mi pukna .. kade niz skopje moze da najdam ??
Ako nekoj prodava ili znae nekoj odpad kaj sho ima neka kaze ! :)) :mkd:

TSI
05-12-2011, 18:10
Каде може да се купи ладилник за клима за Голф 4 ТДИ?

APD
05-15-2011, 13:15
Дали можеби знае некој што расклопува peugeot 407, за половни делови ми е потребен.

Фала

dcs
05-16-2011, 16:14
Дали некоj знае во Скопје каде може да се купат гуми Uniroyal?
Благодарам

Мартин_91
05-29-2011, 17:48
Да не знае некој каде може да се најдат делови за Opel Commodore од 1980та година? Поразличен е и поредок од Senator и Record, а во Тетово нема зошто биле стари модели...

Daniel Ivanovski
06-05-2011, 20:15
Kade mozam da najdam po moznost novi lajsni za Audi A4 Avant 1999 godina, dolu nisko na vratite kako gumirani sto se?

M.Meskov
06-20-2011, 23:09
Kade mozam da kupam originalni svekici NGK vo skopje. pozz

vlado_gie
06-22-2011, 01:34
Kade mozam da kupam originalni svekici NGK vo skopje. pozz

Jas kupuvam filtri za mojot avtomobil vo edna firma uvoznici na donit filtri na ulica Nevrokopska vo Crnice ,pa zabelezav deka prodavaat NGK,izvini ama nemam telefon da ti dadam pa ke treba da se pomacis i da odis tamu

Каде можам да најдам акумулатори bosch во Скопје?

Bis oil team vo saraj tie se uvoznici!

Дали некоj знае во Скопје каде може да се купат гуми Uniroyal?
Благодарам

Motocentar na Prvomajska,kvantaski i kacanicki pat

Dali nekoj znae kade mozam da najdam poloven kompresor za klima za citroen xantia 1.9 TD

NoNo
07-11-2011, 23:33
каде можам да купам преден браник за фиат брава и колку пари би бил отприлика позз фала однапред

vlatko_bac
07-13-2011, 23:14
ај ако мозете некое искуство за нови гуми летни НАЈ ЕФТИНИ каде се купуваат и ако веке некој купувал која цена 205/65/15

cyber
07-15-2011, 16:47
Pozdrav do site , me interesira dali nekoj znae kade moze da najdam ventilator za hladnjak za klima na Opel Omega B 2001god....pozdrav

viktor79
07-25-2011, 13:09
Ме интерресира каде можам да најдам багажник thule или некои слични (не кинески)? Ви благодарам,поздрав!

Driver
07-26-2011, 23:27
На кое место може да најдам гума внатрешна за мотор 135-15 ?

bozhinovski
07-27-2011, 00:37
На кое место може да најдам гума внатрешна за мотор 135-15 ?

Види Хемпро на агол меѓу Ленинова и Орце Николов

Driver
07-27-2011, 17:23
Види Хемпро на агол меѓу Ленинова и Орце Николов
Ќе провериме деновиве blagodaram

Driver
07-30-2011, 20:58
Види Хемпро на агол меѓу Ленинова и Орце Николов
Нема таму, предлог на др. место .......

bozhinovski
07-30-2011, 21:18
У моментов ми текнува на продавниците за гуми али ваљда веќе си проверил во некоја. На јужен булевар пред ракљата за пролет и к.вода има три дуќана еден до друг за гуми и бандажи. Мултибренд се па могуче е да имаат. У меѓувреме ќе се проверам кај еден другар па ќе ти пишам.

GoranNikle
08-07-2011, 00:04
У моментов ми текнува на продавниците за гуми али ваљда веќе си проверил во некоја. На јужен булевар пред ракљата за пролет и к.вода има три дуќана еден до друг за гуми и бандажи. Мултибренд се па могуче е да имаат. У меѓувреме ќе се проверам кај еден другар па ќе ти пишам.

Ајде ако не ти е мака, кога ќе прошеташ по некој дел:sc:, прашај за гуми за Диана 6 135 / 15 дали има по Скопјето ... можи?

jovanbt
08-09-2011, 16:55
Kade mozam da najdam delovi za TOYOTA CARINA II 1988 godina da ne znae nekoj? fala odnapred.

PixY
08-25-2011, 11:37
Дали знаете каде можам да најдам некое поново теписонче за југо ... или пак некое место кај што прават такви теписончиња ? :mkd:

pilos
09-13-2011, 17:36
Може ли некој да ми каже каде можам да купам лајсни (внатрешни)комплет црни,махагони,сиви само да се сочувани за БМВ 318 -Е 46 2000 год.

5ar
09-17-2011, 16:20
http://www.m.pazar3.com.mk/ImageHandler.ashx?date=20110813&guid=DA458997161C446E8599DC15DF613677
Каде можи да најдам штоп светло за опел асрга г лев
како на сликата

nokian73me
09-17-2011, 16:34
http://www.m.pazar3.com.mk/ImageHandler.ashx?date=20110813&guid=DA458997161C446E8599DC15DF613677
Каде можи да најдам штоп светло за опел асрга г лев
како на сликата


Токму таков продавам :) Нов е, ни месец дена не е возен. Ќе се договориме преку приватна порака, да не ги замараме другите.

Scorpion
09-20-2011, 14:04
Dali moze da mi kazete kade se prodava ulje Selenia i filtri za ulje, klima i vozduh za Fiat. Mislam deka preteruvaat so cenite vo Automobile.

bozhinovski
09-20-2011, 19:25
Кај Скопјанка у редот на дуќани кај Палма. Увозници се за Селенија

Behar. GTi
09-21-2011, 11:37
Ајде ако не ти е мака, кога ќе прошеташ по некој дел:sc:, прашај за гуми за Диана 6 135 / 15 дали има по Скопјето ... можи?


Proveri Vo Topansko Pole.
Servis Za gumi. LOKI-SERVIS.
Imat golem izbor na gumi.!! Do Benzinskata makpetrol Na makedonsko kosovska.

desoG60
10-28-2011, 23:00
za golf 2 relyye predni kade moza da najdam

sve sto vi treba za golf 3

dejan_bt
11-09-2011, 22:46
Dali nekoj mozi da mi kazi kade mozam da najdam polovni zimski gumi? Konkretno mi treba dimenzija 195-50-15. Fala odnapred :)

otrakan
08-14-2012, 10:02
ми треба заден лип спилер за бмв е46 2000год
http://i46.tinypic.com/2cxw1z7.jpg

Daniel N1
10-08-2012, 17:56
Каде може да се најде ваков вид на ксенон како на видеото (по можност во Струмица) и колку пари е?
http://www.youtube.com/watch?v=X0dyfJ9VJCc&feature=related