дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
 
 

Нови автомобили
 
 
Пребарај повеќе нови автомобили
Најпопуларни автомобили
Половни
Напредно пребарување
Објави оглас за половен автомобил
 

 
Tест Не оставајте ништо на случајноста. Прочитајте пред да одлучите што да купите...  
Toyota Avensis Тест: Toyota Avensis 2.0 D4-D – повеќе од фејслифт

Toyota Avensis

Тест: Toyota Avensis 2.0 D4-D – повеќе од фејслифт

 
BMW Серија 7 Тест: BMW 730Ld – минималистички луксуз обвиен со тон напредна технологија

BMW Серија 7

Тест: BMW 730Ld – минималистички луксуз обвиен со тон напредна технологија

 
Fiat Tipo - 2016 Тест: Fiat Tipo 1.3 MJT – перфектниот автомобил за македонскиот купувач

Fiat Tipo - 2016

Тест: Fiat Tipo 1.3 MJT – перфектниот автомобил за македонскиот купувач

 
Audi A4 Limousine - 2015 * Тест – Audi A4 2.0 TDI S Tronic – господинот во класата

Audi A4 Limousine - 2015 *

Тест – Audi A4 2.0 TDI S Tronic – господинот во класата

 
Претходни Тестови на Koli.com.mk
Peugeot 208
Volvo XC90
Fiat 500X
Suzuki Vitara - 2015
Toyota Auris Hybrid
Opel Insignia
Ford Kuga
Citroën C4 - Cactus
Ford Mondeo
Toyota Yaris
Volkswagen Passat
Peugeot 508
 
Види ги сите тестови на Koli.com.mk
 
 
Кратки тестови
   
Одберете приказ по класа или марка на автомобил.
Suzuki Baleno - 2016
 

Градски шармер со гени на модел од повисоката класа

Јапонскиот Suzuki дефинитивно стана специјалист за правење на мали, допадливи и функционални градски автомобили. По компактните SUV модели Vitara и SX4 S-Cross, сега тие имаат два натпреварувачи и во Повеќe >

 
Fiat Tipo - 2016
 

Перфектен избор за македонскиот купувач

Повеќето од новите автомобили се специјално развиени за одредени пазари и типови на патишта и тоа најчесто за западните земји. Tipo, иако е развиен за цела Европа, се покажа како одлично решение за Повеќe >

 
Opel Astra - 2015
 

Трн во окото на конкурентите

Opel Astra уште од лансирањето на првиот модел е во сенка на попопуларниот VW Golf. Сепак, со новиот модел, како никогаш досега, ова треба значително да се измени. Новата Astra донесува значително м Повеќe >

 
Fiat Doblo - 2015
 

Вистински способен мултипрактик, погоден и за фамилиите и за фирмите

Низ европските пазари, изборот на купувачите кои бараат максимално функционален и мултипрактичен автомобил најчесто паѓа на Fiat Doblo. Ова и не е случајно – секоја нова генерација на италијанскиот Повеќe >

 
 
 
Видеа  

Видео: Хрватскиот Rimac Concept One уништува Tesla Model S и LaFerrari на драг трка!

Што ако направите драг трка меѓу најбрзиот електричен седан Tesla Model S P90D, еден од најбрзите автомобили кои согоруваат бензин Ferrari LaFerrari и хрватскиот електричен автомо
 
 
 
Први фотографии и видео од големиот SUV на Skoda наречен Kodiaq
Чешкиот производител конечно ни ги откри првите фотографии

Видео: Возачка со Mercedes уништи Ferrari од 400.000 евра на паркинг!
Е ова се нарекува скапа грешка – покрај тоа што го уништи

Видео: Peugeot 3008 прероден во чистокрвен SUV модел
Втората генерација на 3008 на Peugeot влегува целосно во S

13 годишно дете вози 325 km/h со Bugatti Veyron!
Многумина од нас веројатно немаат ниту возено со брзина пре

 

 
 
 
Направете споредба на...
На моделски изведби Оценки Предности и недостатоци
           
 
 

Фотогалерии  
Renault Megane - 2016 *
Renault Megane - 2016 *
 
Suzuki Baleno - 2016 Volkswagen Tiguan - 2016
Suzuki Baleno - 2016 Volkswagen Tiguan - 2016
Архива на фотогалерии
Formula 1 вести
 
Возачот на Шампионатот оптимист во врска со италијанскиот тим

Повеќе >
_  Возачот на Шампионатот оптимист во врска со италијанскиот тим
 
Formula Е болидите ќе се тркаат по улиците на Њујорк
Формула Е болидите добиваат футуристички преден спојлер за третата сезона
Себастијан Фетел инсистира Ferrari да го задржи Кими Раиконен во тимот за 2017 година
Видео: Погледнете како се тестираат сопирачките на Формула 1 болид
Следната сезона F1 болидите ќе бидат погласни поради промени во издувниот систем
Како Луис Хамилтон го минува слободното време
IndyCar возачи го преминаа мостот „Голден гејт“ во чест на Џастин Вилсон
Девојките и сопругите на Формула 1 возачите
Макс Верстапен го поведе својот татко на „експлозивно“ возење
Архива на F1 вести